Вперше українського наставника визнано найкращим на ЧС

Чемпіонат світу 2022 року серед дітей, кадетів та юніорів був врожайним для нашої команди не лише медалями спортсменів. До 38 нагород українців варто додати ще одну: відзнаку “Найкращий тренер на татамі”, яку отримав головний тренер збірної Павло Замятін. Досвідчений спортсмен і наставник зізнався нашій пресслужбі, що таке визнання стало для нього повною несподіванкою:

«Уявіть, що лише двоє з 554 зареєстрованих тренерів на цьому ЧС отримали таку відзнаку. На татамі це був я. Тоді як як друга відзнака для кращого наставника в рингу. І все. Тому це  дуже круто. Напевно, на сьогодні це найбільше визнання моєї роботи як тренера. Фактично, це світове визнання».

Як нам стало відомо, процес обрання найкращого тренера досить непростий. Виявилося, що свою думку виголошували судді на кожному з татамі-майданчиків. Також свій голос мали наглядові рефері, які стежили за роботою різних татамі. Так само до голосування долучилися й представники Комітету тренерів.

Зрозуміло, що цілеспрямовано працювати на такий результат не будеш. Адже головне не це, коли їдеш на такий турнір як Чемпіонат світу, пояснив Павло Замятін:

«Знаєте, на найкращий результат працюємо завжди. Але так, щоб цілеспрямовано працювати на таку відзнаку, то, звісно, ні. Наша мета була напрацювати якомога кращий результат для нашої держави у медальному заліку. Ми хотіли показати конкурентні бої. Тому нагорода “Найкращий тренер Чемпіонату світу на татамі” це вже результат тієї роботи, яку ми показали до цього».

Безумовно, дуже цікаво було дізнатися, яких конкурентів вдалося обійти. На що Павло розповів, які країни наразі є головними суперниками для нас на татамі:

«На цьогорічній першості світу була присутня велика географія конкуренції –  Італія, Німеччина, Угорщина, Великобританія, Греція. Поза європейським континентом сильну команду привезли Сполучені Штати Америки. Підтягнулися і представники ПАР. Дуже “виросли” країни Азії. Наприклад, раніше кікбоксери Індії розглядалися як прості суперники. А вже на цьому чемпіонаті вони вибороли 12 медалей, що для них є суперрезультатом. Адже раніше хорошим показником для Індії були 1-2 медалі на 70-80 спортсменів. До того ж, дуже сильними в цьому році були польські юніори. Але наголошу, що головними нашими конкурентами є європейські країни та США».

Попереду ще у 2022 році першість Європи серед дорослих. Цікаво, чи зможемо ми очікувати такої відзнаки й там, спитали ми головного тренера збірної з татамі-дисциплін Павла Замятіна:

«Звісно, хочеться, але це майже неможливо. В першу чергу, через урізану кількість спортсменів. На жаль, через це ми також втрачаємо можливість поборотися за ліцензії в татамі-дисциплінах на Європейські олімпійські ігри та Всесвітні ігри єдиноборств. Це два основних світових старти у кікбоксингу в 2023 році, і ми не зможемо поборотися за всі можливі ліцензії через брак спортсменів на татамі. Дуже прикро, що ситуація складається таким чином».

Нагадаємо, що ЧЄ-2022 серед дорослих відбудеться 11–20 листопада в Туреччині.

Пресслужба Національної федерації кікбоксингу України WAKO