Юні кікбоксери за кордоном: заряджені на перемогу

Спортивні досягнення наразі тісно переплетені з життєвими історіями. Привернув нашу увагу кікбоксер з м. Верхньодніпровськ (Дніпропетровська обл.) Марк Гусар. Він виступає у розділі фул-контакт у категорії «старші юніори». Наразі його історія – це історія юних українських спортсменів, які не мають змоги тренуватися на рідній землі.

Після вторгнення росії Марк виїхав до Латвії. Він став одним з небагатьох учасників невеликої української делегації в Туреччині (травень, 2022). Ось що розповіла тоді про нього президент Національної федерації кікбоксингу України WAKO Ольга Павленко:

«Цей хлопець дуже непростий. Історія його також цікава. У нього в родині троє дітей. Але не дивлячись на війну, батько знайшов сили і можливості привезти його в Туреччину. Самотужки оплатили приїзд. Виступали дуже патріотично. Хлопець провів три поєдинки на Кубку світу в Туреччині. Дуже гідно виграв фінал у казаха. Таку молодь маємо в нашій державі. Це вражає. Це наша молода перспектива і наше майбутнє. Я в ньому бачу потенційного чемпіона світу в майбутньому».

Марку – 17 років. Він дуже хотів потрапити до лав ТерОборони, але не пройшов за віком. У кікбоксингу хлопець з п’яти років, і від початку ним опікується Василь Яцков. Коли через місяць після початку війни в Україні його родина виїхала до Латвії, юний спортсмен доклав максимум зусиль, щоб продемонструвати свій бойовий характер. А на Кубку світу в Туреччині після свого фінального бою Марк на камеру прокричав: «Маріуполь – це Україна! Допоможіть українським військовим в «Азовсталі»!». І зробив це тому, що йому болить.

Проте всього цього могло б і не бути, якби не впевненість його батьків, що спорт – надважлива складова у вихованні дітей. Саме такої думки дотримується батько Марка Юрій Гусар: 

«Вірю, що спорт розвиває в дітях і характер, і справедливість, і чесність, і порядність. Стараюся вкладати у своїх дітей все найкраще, щоб вони могли прославляти нашу славну Україну.

Дякую нашому тренеру Василю Володимировичу Яцкову, який погодився прийняти Марка ще зовсім маленьким. Пам’ятаю, коли Марік приходив до зали, то спочатку заходила сумка, а потім тільки Марік з’являвся. Так розпочалася його кар’єра кікбоксера.

Прошу відзначити Федерацію кікбоксингу WAKO в Латвії. Ми звернулися до них, тому що мій брат проживає там і могли з дітьми виїхати туди. Ми отримали контакти тренера Олександра Маслова з клубу «Балістік» у місті Лієпая, який сказав, що жодних проблем, ми вам усім допоможемо. Ми йому неймовірно вдячні за підтримку».

Наші латвійські колеги відмовилися від грошей, головним було, щоб хлопець мав де тренувався. Лише визначившись, де і як Марк займатиметься кікбоксингом надалі, родина вирушила до Латвії. Згодом Марк подзвонить татові і розповість, як добре його прийняли.

Саме у Латвії юнак з України готувався до першого етапу Кубка світу 2022 року. До Туреччини змогла прибути лише невелика делегація України. І Марк став одним з небагатьох українських кікбоксерів, хто отримав змогу виступити. Адже попри війну отець Марка знайшов фінансову можливість відправити його до Туреччини. І коли ми питали про це у нього, він зізнався, що сльози наверталися, коли відповідав на це питання:

«Я готовий віддати останнє, але щоб мої діти були в достатку. Все заради них. Хочеться зробити максимальне для дитини, щоб вона могла досягти в цьому житті якнайбільшого, щоб прославляла Україну поза її межами. Щоб всі знали, що ми існуємо і продовжимо існувати. Перемога буде за нами. Україна понад усе».

Марк підтверджує батьківське твердження, переможно виступивши і на Кубку світу в Угорщині (червень, 2022). Бажаємо, щоб і надалі хлопець з Верхньодніпровська – як й інші юні кікбоксери України – впевнено торували спортивним шляхом і прославляли синьо-жовтий стяг.

Олександра Кузнєцова, пресслужба Національної федерації кікбоксингу України WAKO