Розминка перед вирішальним двобоєм: українські ліцензіати ВІ-2022 на КС в Угорщині

Чотири з п’яти ліцензіатів від України на Всесвітні ігри 2022 року виграли медалі на угорському етапі Кубка світу. Результат щонайменше оптимістичний. Це відзначає й президент Національної федерації кікбоксингу України WAKO Ольга Павленко:

«Дякую польській федерації, її тренерам і спортсменам, у наших хлопців і дівчат є з ким спарингуватися і готуватися до Всесвітніх ігор. Як ми побачили по результатах Кубка світу, наші ліцензіати готуються правильно, тому що є результат. Дай Бог у такій формі дійти до Всесвітніх ігор».

Проте Іван Зінченко, який очолює підготовку українських учасників прийдешніх Всесвітніх ігор, був обережний у своїй оцінці їхнього виступу:

«Те, що є результат – це для мене на даному етапі не показник. Наша кінцева ціль – це Всесвітні ігри. Саме на Всесвітніх іграх вони мають продемонструвати те, що ми від них очікуємо. Ми – це наша країна. Яка вимагає від нас викластися не на 100%, а на 110%, а бо навіть на 200%.

Читайте також: 5 українських кікбоксерів розпочали підготовку до головного неолімпійського старту чотириріччя

Перед початком зборів в Польщі я говорив, що спортсмени прибули абсолютно не готові. Враховуючи, в якій фізичній кондиції вони прибули до Польщі, а у підсумку змогли дати такий результат – це, звісно, добре. Однак на це впливають дуже різні фактори. До того ж я як людина забобонна намагаюся поки що стримувати свою радість. Нам необхідно сконцентруватися на фінальній меті останнього п’ятирічного циклу. Нагадаю, що Всесвітні ігри відбуваються раз на чотири роки. Але через світову епідемію турнір було перенесено: з 2021 року на 2022 рік».  

Як підкреслив Іван Зінченко, основним у Будапешті було завершити турнір без травм. На щастя, все пройшло добре. Спортсмени обкаталися, відчули тонус, попрацювали на адреналіні. Звісно, у тренерів були питання до виступів. Проте наразі тренерський штаб дає спортсменам тиждень на відновлення і перепочинок. Щоб після паузи розпочати роботу над проблемами, які виникли на угорському турнірі. До того ж, на нашу команду чекає ще одне випробування, зауважує очільник ТШ:

«Після відновлювального тижня ми повернемося до тренувального процесу. Попереду у нас візові інтерв’ю, підготовка до вильоту. Тож найближчий етап зборів обіцяє бути насиченим. Але до заключного етапу підготовки, маю надію, всі питання з документами вирішимо. Щоб вже потім нас нічого не відволікало».

До Кубку світу в Угорщині підготовку українських учасників ВІ проводили Заслужені тренери України з кікбоксингу Іван Зінченко та Віталій Лі. Але відтепер у тренерському штабі працюватиме ще один ЗТУ Юрій Зубов. Тож, як влучно зауважила президент федерації, «у нас потужна команда підготовки». Окрім того, відзначила Ольга Павленко, ми маємо хороших друзів-партнерів, які не словами, а справами підтримують в ці складні часи:

«Наші партнери – Благодійний фонд «Серце української нації» – допомагають нам оплатити збори ліцензіатів у Польщі, на які ми отримали гроші поки що тільки на папері. Вірю, що ми сильні. Перемога на всіх фронтах буде за нами не тільки в Україні, але й на міжнародній арені. Всім дякую!»

Нагадаємо, що ліцензії на Всесвітні ігри 2022 року отримали п’ятеро українських кікбоксерів: Орфан Сананзаде, Віталій Дубіна, Роман Щербатюк, Дарина Іванова, Аліна Мартинюк. На змаганнях в Угорщині вони виграли три золоті та одну срібну медалі, а загалом збірна України посіла третє загальнокомандне місце.

Пресслужба Національної федерації кікбоксингу України WAKO