Чарівність та цілеспрямованість. Ольга Павленко для WAKO Kickboxing Magazine

olga-pavlenko-interview

Інтерв’ю президента Національної федерації кікбоксингу України WAKO Ольги Павленко для випуску журналу Всесвітньої асоціації організацій кікбоксингу (The World Association of Kickboxing Organizations), присвяченого 40-річчю міжнародної організації.

Впевнені, що немає жодної людини в WAKО, хто не знав би Ольгу, не чув її сміх, не бачив її привітне обличчя та палаючі очі. Але як би ви не знали її, все одно будете вражені, яка це сильна та віддана особистість.

Під тендітною зовнішністю ховається розумна жінка, яка любить спорт, у минулому діюча спортсменка, якій відомі всі хитрощі атлетів, а сьогодні президент Федерації кікбоксингу України WAKO, яка керує однією з найбільших та найуспішніших національних федерацій у складі Всесвітньої асоціації організацій кікбоксингу.

В цій статті ми представляємо невелику частину її біографії, аби краще зрозуміти цю неймовірну жінку.

  1. Коли і як ви долучилися до кікбоксингу? Розкажіть свою історію.

З 7 років я танцювала, однак в 14 років вирішила припинити. Після цього почала займатися кікбоксингом, і мені дуже сподобалося, прагнула робити це якнайкраще. У 15 років виграла свій перший чемпіонат – юніорський. Затим досягла перемоги і на Чемпіонаті світу. Коли мені було 17 років, запропонували стати суддею. Після того почала працювати в національній федерації юристом. В мене три вищих освіти, які використовую для того, аби робити все можливе для розвитку української федерації. Коли я була молодшою, в мене був шанс обирати між спортивною кар’єрою та діяльністю за тими напрямками, за якими маю освіту. Я віддала перевагу спорту. Вважаю, що зробила правильний вибір.

  1. Як вам вдається керувати, враховуючи той факт, що українська федерація дуже велика? Окрім того, чи маєте ви підтримку від українського уряду?

Так, ми отримуємо підтримку від нашого уряду. Додатково я ще займаю посаду віце-президента в Спортивному комітеті України.

olga-pavlenko-interview-2У Федерації кікбоксингу України я створила дуже гарну команду. Коли я тільки-но стала президентом, я змінила всю систему. Було складно, але це треба було зробити.

  1. Українські кікбоксери виступають в усіх дисциплінах WAKO?

Так, звичайно. Проте найбільш популярні розділи WAKO в Україні – це К1 і дисципліни на татамі.

  1. Як ви гадаєте, на чому варто найбільше зосередитися в майбутньому Всесвітній асоціації організацій кікбоксингу?

WAKO має дуже гарні перспективи. Вважаю, що ми маємо зосередити нашу увагу на потраплянні до Олімпійських ігор. Ми робимо все необхідне, аби це стало можливим. І маємо великі сподівання в цьому напрямку.

  1. Як так сталося, що жінка зацікавилася кікбоксингом, коли вважається, що цей вид спорт для чоловіків? Чи є незадоволені тим, що представниця прекрасної половини людства очолила Федерацію кікбоксингу України?

Будь-хто може зацікавитися цим прекрасним спортом, до якого ми причетні. Ніхто не звертає уваги на той факт, що жінка є президентом Федерації, адже я насправді роблю все можливе, намагаючись покращувати нашу організацію кожного дня. Наразі, що б там не було, ми не маємо жодних проблем з дискримінацією.

  1. Як ви навчаєте суддів і тренерів?

Наша команда робить семінари для майбутніх тренерів і суддів. Я відповідаю за них. У такий спосіб ми переконуємося, що всі отримують необхідну підготовку та знання. Адже дуже важливо, щоб ми мали висококваліфікованих суддів і тренерів.

  1. Скільки клубів входить до складу української федерації?

Наприклад, лише в столиці ми маємо приблизно 15 команд. Якщо об’єднати всіх в Україні, це вже разом майже 50 тисяч учасників.

  1. Чи складно працювати з такою кількістю людей? Як же ви тоді проводите чемпіонати?

olga-pavlenko-interview-3Ми маємо велику й дивовижну команду, яка допомагає нам робити все, що потрібно. Справді, інколи важко працювати в такому великому оточенні, але ми завжди з цим справляємося. Найбільші змагання, які ми організовували, налічували понад 1500 чоловік, і це дуже багато. Було дуже складно все організувати, однак моя команда і я жодного разу не подумали скласти руки. Це робота, яка буде важкою й складною час від часу, однак здаватися не можна.

  1. Які ваші плани для майбутнього Федерації кікбоксингу України?

Моя особиста мета – вивчити англійську мову, тому що це відкриє набагато більше дверей для української федерації. Також я планую стати кандидатом на посаду віце-президента Європейської асоціації WAKO, і сподіваюся на перемогу.

  1. Де ви знаходите сили, щоб робити всю ту роботу, яку на вас покладено? Чи тренуєтеся ви досі?

Я повинна бути сильною. Не можу дозволити собі бути слабкою.

Так, я тренуюся кожного ранку перед роботою. Я роблю всі необхідні вправи для мене, і заохочую кожного робити те саме.

Переклад Прес-служби Федерації кікбоксингу України WAKO