Із розмахом на всю країну: підсумки ЧУ-2018 серед юнаків та юніорів

brovary-juniors-chu-2018

Днями у Броварах завершився головний старт для молодих кікбоксерів. На Київщині провели Чемпіонат України 2018 року з кікбоксингу WAKO серед юнаків та юніорів (всі розділи). Жага до перемоги на національному рівні зібрала під одним дахом представників 23 областей і міста Києва. Загалом це 1241 учасник зі 115 клубів.

«Примітно, що до нас приїхало дуже багато учасників, незважаючи на те, що приблизно в ці ж дати проходили чемпіонати з інших версій кікбоксингу. Це свідчить про популярність кікбоксингу WAKO, адже ми представлені в усіх регіонах України», – розповіла президент Національної федерації кікбоксингу України WAKO Ольга Павленко.

Дістатися змагань за фінансових обставин не змогла тільки збірна Луганщини. Як повідомила пані Павленко в коментарі прес-службі ФКУ, Луганська область вирішила акумулювати кошти на Чемпіонат України серед дорослих, який з 20 по 22 квітня прийматиме Луцьк, через що не була представлена на всеукраїнських змаганнях у Броварах.

За підсумками ЧУ-2018 командний залік виграла столиця, яка стала найрезультативнішим регіоном. Кияни забрали до своєї скарбнички 130 нагород, з яких 42 – найвищого ґатунку. Миколаївщина продемонструвала другий показник за кількістю й якістю здобутих медалей – 73, з яких 32 золоті. Топ-3 команд ЧУ-2018 замкнула Дніпропетровщина. Кікбоксери цієї обласної збірної вибороли 59 відзнак, з них 24 перших місць.

До першої п’ятірки увійшли Донеччина та Хмельниччина. У доробку команди зі сходу 71 нагорода, проте менше, ніж у Дніпропетровської області, золотих медалей – 22. А це четверта позиція в командному заліку. Натомість команда з заходу України може похвалитися 28 відзнаками, де більше половини – 16 – найвищих.

Змагання серед юнаків та юніорів провели в усіх розділах: на татамі – це поїнт-файтинг, лайт-контакт, кік-лайт, музичні вправи (жорсткий і м’який стиль зі зброєю та без); тоді як на рингу – це фул-контакт, лоу-кік, К-1. Чемпіонат України став відбором для молодих спортсменів, які потраплять на навчально-тренувальні збори у квітні. Раніше робили один збір, зауважила Ольга Павленко, який проводили безпосередньо перед чемпіонатом світу. У цьому ж році вирішили збільшити кількість зборів удвічі: перший запланований на кінець квітня – початок травня, а другий – напередодні світового форуму. Вона пояснила, для чого це робиться:

«Збільшуємо збір, щоб зробити акцент на молодому поколінні, зокрема на вікову категорію 16-18 років. За підсумками Чемпіонату України серед юніорів визначаться володарі путівок на етапи Кубку світу, які відправляться на міжнародні змагання за кошти Федерації, адже держава фінансово не підтримує виїзди юніорів на Кубок світу. Окрім того, тренерська й суддівська ради ФКУ вибрали трьох кращих кікбоксерів, які отримають повну фінансову підтримку від Федерації на прийдешній Чемпіонат світу серед молоді в Італії у вересні».

Як на татамі, так і в рингу третім учасником будь-якої сутички є суддя. Головним суддею Чемпіонату України серед юнаків та юніорів був суддя міжнародної категорії Юрій Зубов. Він, до речі, є першим українським суддею, робота в рингу якого була визнана кращою на Чемпіонаті світу серед дорослих, що приймав Будапешт восени 2017 року. Очільниця Федерації кікбоксингу України WAKO відзначила, що на турнірі не було суддів-новачків:

«На цих змаганнях в нас працювали всі судді з категоріями. Ми маємо укомплектований суддівський корпус».

brovary-juniors-chu-2018-judges

Додамо, що всі переможці, окрім медалей і грамот, отримали в подарунок фірмову футболку Всеукраїнської спілки спортсменів, працівників сфери фізичної культури і спорту, молодіжної політики та національно-патріотичного виховання.

Прес-служба Федерації кікбоксингу України WAKO