Кількісно та якісно: Кубок Європи 2017 з K-1

cupofeurope2017-1У 2017 році збірна України покращує свою результативність на чеському етапі Кубку Європи з K-1. Загалом за три змагальні дні, які тривали протягом 28-30 вересня у Празі, наші кікбоксери вибороли 15 нагород, виступивши в 11 фіналах.

Нагадаємо, що в 2016 році WAKO Team здобула 12 відзнак, з яких п’ять найвищого ґатунку.

На цей раз українці сім разів піднімалися на найвищу сходинку п’єдесталу пошани, а в одному фіналі навіть відбулася очна національна дуель: у 67 кг серед дорослих Олександр Українець став переможцем змагань, подолавши у «золотому» матчі колегу по команді Ярослава Сабара. Примітно, що минулоріч Ярослав виступав в юніорах у категорії до 63,5 кг, яку і виграв. Тож конкуренція у «синьо-жовтій» збірній зростає шаленими темпами. Додамо, що на п’єдесталі пошани серед призерів 67 кг також був Дмитро Русецький. Тобто з чотирьох нагород три – у представників України.

Половину призового подіуму зібрали наші спортсмени в дорослому турнірі у вазі до 75 кг. Дмитро Бєднін став володарем золота, а Владислав Тюрменко зумів виграти бронзу.

Непереможним залишається на чеському рингу Роман Головатюк. Чемпіонський титул 2016 року в категорії понад 91 кг він підтверджує і рік потому. Опонентом Романа у двобої за найвищу нагороду був поляк Міхал Блавджєвіч – 3:0 на користь Головатюка.

Теж без шансів для польського суперника провів фінал у 81 кг Юрій Зубчук. Українець завершив цю зустріч з рахунком 3:0.

Але на цьому досягнення в чоловічому дорослому турнірі не закінчуються. До «синьо-жовтої» скарбнички свій внесок зробили Ілля Ткачук та Владислав Фостенко: Ілля став бронзовим призером у 63,5 кг, а Владислав – у 81 кг.

Юніорський турнір приніс нам по три золотих та срібних відзнаки. Свої «золоті» сутички виграли Іван Рус (42 кг), Ярослав Григор’єв (57 кг) та Святослав Гасюк (71 кг). Віце-чемпіонами Кубку Європи 2017 стали Анастасія Ткачук (50 кг), Ян Володін (67 кг) й Артем Ластовченко (86 кг).

По закінченню турніру виступ збірної прокоментувала президент Федерації кікбоксингу України WAKO Ольга Павленко, яка відзначила високі досягнення своїх підопічних:

«Всі спортсмени гідно представили Україну, практично кожен виступив дуже добре. Задоволена й тим, що в цьому році вдалося покращити минулорічний результат – і за кількістю, й за якістю. Попереду дорослий Чемпіонат світу, тож вже думками там».

Однак Україна була представлена не лише серед спортсменів. Суддівський корпус також не залишився без представника нашої держави. Честь представити українських рефері мав Юрій Зубов, суддя міжнародної категорії.

Змагання в Празі завершилися, а ми готуємося до нових подій. Найближчим міжнародним і водночас головним стартом сезону буде Чемпіонат світу з кікбоксингу WAKO серед дорослих, який прийматиме Будапешт (Угорщина) з 4 по 12 листопада 2017 року.

cupofeurope2017-2-chamions cupofeurope2017-3-zubchuk cupofeurope2017-4-wakoteam

Прес-служба Федерації кікбоксингу України WAKO