Ольга Павленко про важливість Міжнародного дня кікбоксингу для світу та України

roy-baker-kyiv-2019-wakoukraine

Коментар президента Національної федерації кікбоксингу України WAKO Ольги Павленко з нагоди відзначення Міжнародного дня кікбоксингу 30 листопада:

“У 2020 році ми вперше відзначили 30 листопада як Міжнародний день кікбоксингу. Як правильно нагадав у своєму вчорашньому інтерв’ю президент WAKO Рой Бейкер, дата 30 листопада вперше офіційно була оголошена в Туреччині на Чемпіонаті світу в 2019 році і пов’язана вона з входженням в Міжнародним Олімпійським Комітетом і визнанням нас. Зазначу, що це сталося завдяки сильній команді World Association of Kickboxing Organizations та її лідеру Рою Бейкеру.

ПРЕЗИДЕНТ WAKO РОЙ БЕЙКЕР ЗАКЛИКАЄ ОБ’ЄДНАТИ КІКБОКСИНГ В УКРАЇНІ

На сьогоднішній день ми максимально намагаємося вдосконалити наш вид спорту, згідно з усіма нормами і вимогами МОК. А також націлені увійти в Європейські ігри і, безумовно, потрапити на Олімпіаду. Про це також говорив у своєму інтерв’ю Рой Бейкер. Він же кілька разів наголосив під час прямого ефіру, що основним принципом у роботі нашої організації є єдність сім’ї кікбоксингу.

Це що стосується міжнародного кікбоксингу. Для національного кікбоксингу WAKO 30 листопада – це хороша нагода згадати історію розвитку нашого виду в Україні. Як ми пам’ятаємо, все почалося в 1989 році з управлінського тандему Орла Павла Опанасовича і його друга Чистова Андрія Вікторовича.

Як ми знаємо, до 2006 року в Україні існувала тільки Федерація кікбоксингу України, якій було присвоєно Міністерством статус “Національний”.  На жаль, після 2006 року, у зв’язку зі змінами законодавства, в Україні зареєструвалися ще три організації з кікбоксингу за різними версіями. Але саме ВАКО визнана МОК і розшифровується як Всесвітня Асоціація Кікбоксерських Організацій.  У минулому році на прес-конференції в Києві Рой Бейкер підкреслював, що “якщо кікбоксинг, то тільки ВАКО“. Як ви розумієте, не можу з ним не погодитися.

До 2010 року під керівництвом італійця Еніо Фальцоне під егідою WAKO проходили Чемпіонати світу та Європи, Кубки світу і Європи, а також міжнародні турніри. Але в 2010 році кікбоксинг WAKO увійшов до програми Всесвітніх ігор з єдиноборств. І тоді в китайському Пекіні від України виступали четверо найсильніших бійців (Приходько І., Деморецький К., Особський М., Соловей Є.), які взяли три золота і вивели Україну на загальнокомандне третє місце. Ці змагання пам’ятаються мені ще тим, як мені довелося попотіти, працюючи суддею на рингу.  Як-не-як, перша жінка-рефері в рингу! Саме після цих змагань я отримала міжнародну категорію “А”.  Це були незабутні змагання!!! Зокрема тому, що нас підтримав сам Дракон Вілсон.

Наступним витком в олімпійському напрямку став 2017 рік, коли за керівництва Борислава Пелевіча (Сербія) ми вперше взяли участь на Всесвітніх Іграх як показовий вид спорту.  На головному неолімпійському старті планети під українським прапором виступили п’ятеро спортсменів, які завоювали в результаті два золота, одне срібло та два четвертих місця (Дубина В., Сананзаде О., Головатюк Р., Перетятько Ю., Мартюхіна Н.). Після Всесвітніх Ігор-2017 ми були прийняті МОК і увійшли як постійний вид спорту у Всесвітні Ігри-2022 (Бірмінгем, США).

У 2021 році за керівництві Роя Бейкера (Ірландія) ми плануємо брати участь в Європейських Іграх. Звичайно, ми всі їх чекаємо і готуємося до ряду обмежень: починаючи з допінгу і закінчуючи зменшенням кількості розділів і строгості правил ВАКО.

Також хочу відзначити, що на сьогоднішній день ми входимо до WADA, FISU і ряд інших важливих міжнародних організацій. Це є необхідним для потрапляння на великі змагання під егідою МОК.

На жаль, на сьогоднішній день в Україні дуже важко доводиться нашим хлопцям на рівні обласному і районному доводити, що вони чинні чемпіони. Через те, що є ще чотири версії кікбоксингу, які розвиваються як масові види спорту. Але саме ВАКО – спорт вищих досягнень! І 30 листопада – відмінна нагода нагадати про це!”

Прес-служба Національної федерації кікбоксингу України WAKO