Президент НФКУ Ольга Павленко про те, що готує 2020-й рік, і чим запам’ятався 2019-й
Позаду черговий насичений спортивний рік. Запам’ятається він нам не лише успіхами українських спортсменів на найбільших світових стартах, але також першим офіційним візитом до України «головного кікбоксера світу» Роя Бейкера і очікуванням головних стартів чотириріччя – Всесвітніх ігор 2021 і World Combat Games 2021. Детально про ці моменти і не тільки – у підсумковому інтерв’ю президента Національної федерації кікбоксингу України WAKO Ольги Павленко.
Розпочнемо, мабуть, з найактуальнішого – приїзда Роя Бейкера, президента Всесвітньої асоціації кікбоксерських організації (WAKO). Що спонукало пана Бейкера до відвідин України і який результат від його приїзду?
Для Федерації кікбоксингу України приїзд Роя Бейкера виявився дуже значущим і був довгоочікуваною подією, яку ми готували два з половиною роки. На сьогоднішній день Рой Бейкер є президентом федерації світового ВАКО, в яку входять п’ять континентів, 134 країни. Хочеться сказати, що основною причиною приїзду Роя було бажання достукатися до нашого керівництва в Україні: безпосередньо до Міністерства культури, молоді та спорту України, до Національного олімпійського комітету України, до Спортивного комітету України, до Міністерства освіти і науки України. Рой Бейкер провів ряд зустрічей з заступником міністра культури, молоді та спорту Володимиром Шуміліним, з «головним олімпійцем країни» Сергієм Бубкою, з президентом Спортивного комітету Іллею Шевляком, з директором Департаменту МОН Вадимом Стеценком. Де було сказано, що таке Федерація кікбоксингу світового ВАКО, і що в Європі ми, Україна, – єдині, у кого розвивається шість найменувань кікбоксингу. І це неприпустимо, тому що розмежовує спортсменів. Для багатьох не зрозуміло, що таке кікбоксинг, наскільки конкурентний вид спорту. Тому що приїжджати з Чемпіонату світу і завойовувати 50-60 медалей – це не добре, і говорить про низьку конкуренцію. Наприклад, в 2019 році ФКУ з прекрасним результатом, зайнявши 11-е місце по всьому світу серед учасникі міжнародних змагань, ми привезли з першості світу всього чотири золота. Це усвідомлені, сильні медалі. Також у нас шість срібних нагород і 12 бронзових.
Що стосується безпосередньо Роя Бейкера, то для нас було важливо провести прес-конференцію, показати змагання Ukrainian Combat Games, відкриття топових підсумкових змагань Wizard Open. І зараз ми спостерігаємо за новою хвилею, коли люди починають розуміти і усвідомлювати, що ця проблема стосується не тільки кікбоксингу, а й інших видів єдиноборств, як карате, таеквондо, ушу й інших, де дублюються федерації з невеликою зміною правил і з розмежуванням людей. Тому ми задоволені результатом від приїзду Роя Бейкера.
Рік залишається до головних стартів планетарного масштабу, які відбуваються лише раз на чотири роки – це Всесвітні ігри та Всесвітні ігри з єдиноборств. Кілька слів про ці прийдешні змагання, зокрема про систему відбору на них.
Нагадаю, що Всесвітні ігри відбудуться в 2021 році в Бірмінгемі (США), відповідно в 2020 році проходитиме у жовтні Чемпіонат Європи в Туреччині, де розігруватимуться ліцензії World Games. Ліцензії будуть іменними в розділі К1 – по три категорії у чоловіків і жінок. У кожній категорії у нас є претенденти, по дві особи, на яких розраховуємо. Ми будемо їх дивитися на Чемпіонаті України, на зборах, будемо обкатувати на Кубках Європи та світу. І тільки після всіх відборів колективним рішенням – це і правління, і головний тренер зі старшими тренерами збірної – будемо відбирати збірну України і вести на Чемпіонат Європи. Але ще раз хочу підкреслити, що це іменні ліцензії, і тільки на ЧЄ ми можемо себе проявити, зайнявши з першого по третє місця.
Що стосується Всесвітніх ігор єдиноборств 2021, які пройдуть в Нур-Султані (Казахстан), офіційної інформації з відбору у нас поки немає.
Додам, що окрім вищевказаних змагань, ми володіємо попередньою інформацією, про що згадував Рой Бейкер, що в 2023 році відбудуться Європейські Ігри, де ми будемо брати участь як вид спорту «кікбоксинг».
Яких змін очікувати в роботі НФКУ в наступному році?
Можу запевнити, що змін в нашій роботі варто очікувати, адже є зміни в міжнародній федерації: це посилення реєстрації, проходження допінг-контролю, приїзд з доктором, робота над тілом, силою і результатом. Через це ми будемо дотримуватися норм і вимог міжнародного ВАКО. Це перше.
Друге, продовжимо працювати над збільшенням представництв нашої організації в обласних, районних, міських центрах на території України. Ми хочемо, щоб наші представники працювали не тільки в обласних центрах, а й у містах, селах і районах.
Також ми хочемо провести в цьому році міжнародні збори для національної команди України, перших номерів юніорів та дорослих, з першими номерами Болгарії, в серпні. Для нас це буде пробний варіант. Ми розраховуємо, що ці збори дадуть нам хороший результат.
Третє. У нас відкривається Академія кікбоксингу України, де вестиметься теоретична, практична і наукова робота, матеріали та удосконалення наших фахівців: суддів, тренерів, інструкторів, спортсменів, тобто всіх, хто належить до родини Вако Україна.
Також у нас доповнюється ряд професійних турнірів: ми плануємо провести в Україні три професійних заходи, як показник наших досягнень хлопців з найвищими досягненнями, і також плануємо участь в міжнародних змаганнях на професійному рингу.
Але варто наголосити, що всі задуми й плани впроваджуватимемо за підтримки правління Національної федерації кікбоксингу України WAKO. Лише завдяки спільним зусиллям нашої команди, єдиним баченням, ми постійно розвиваємося й стрімко зростаємо.
Враховуючи, що спілкуємося у переддень Нового року, що побажаєш великій родині ВАКО Україна?
Хочу побажати всім колегам, друзям і всім, хто нас підтримує, міцного здоров’я, сімейного щастя, здійснення мрій і, звичайно ж, нових досягнень в 2020-му році. З прийдешнім Новим роком!
Олександра Кузнєцова, Прес-служба Національної федерації кікбоксингу України WAKO