ЧС у Туреччині: нова історія українського і світового кікбоксингу WAKO

wc-2019-turkey-ukrteam

Наприкінці листопада в Анталії (Туреччина) провели другу, заключну, частину цьогорічного розіграшу Чемпіонату світу з кікбоксингу WAKO. На багатоденних міжнародних змаганнях сперечалися за нагороди у чотирьох з семи дисциплін кікбоксингу WAKO: фул-контакті, кік-лайті, поінт-файтингу та музичних формах. Однак це востаннє, розповіла президент НФКУ Ольга Павленко, яка очолила українську делегацію на ЧС, коли першість світу чи Європи поділяють на дві частини кожну:

«З 2020 року буде один Чемпіонат Європи і один Чемпіонат світу. Як говорить голова міжнародної федерації WAKO Рой Бейкер, тільки одна сім’я ВАКО і ВАКО Україна. Тому з наступного року ні континентальний чемпіонат, ні планетарний форум більше не розділятимуть на два заходи кожний».

Загалом планетарний форум у Туреччині зібрав майже 700 учасників з 63 країн світу, серед яких 21 спортсмен представляв Україну. Результат об’єднаних зусиль збірної – 15 нагород різного ґатунку в кожному з представлених розділів.

Єдиною, кому підкорилася найвища сходинка п’єдесталу пошани ЧС в Анталії, стала херсонська кікбоксерка Ганна Дубіна. Тендітна спортсменка проявила силу волі і характер у боротьбі за золото у фул-контакті у вазі до 48 кг. У цій же дисципліні на другому місці фінішував Владислав Гіда (60 кг), а бронзові відзнаки вибороли Єгор Чорний (54 кг), Ярослав Сабар (67 кг), Єгор Фролов (75 кг), Артем Мельник (81 кг), Валерій Піднебесний (91 кг), Іван Ткаченко (+91 кг).

Історичною стала нагорода київського ЗМСУ Павла Замятіна в поінт-файтингу. Вперше за щонайменше 15 років український кікбоксер виграв медаль ЧС у цьому розділі. В 2019 році Павло Замятін виборов бронзу у категорії до 74 кг.

Кік-лайт приніс нам срібло і бронзу, які здобули Самір Мехбалієв (79 кг) і Артур Руденко (57 кг) відповідно.

А в яскравих виступах на татамі в дисципліні «музичні форми» Олеся Булгакова стала володаркою одразу чотирьох відзнак: однієї срібної і трьох бронзових.

Ольга Павленко оцінила виступ національної команди з кікбоксингу WAKO на Чемпіонаті світу в Туреччині та організацію світового чемпіонату:

«Гарні поєдинки, наші спортсмени добре виступили. Звичайно, хотілося більше золота, аніж бронзи. Ми зробимо аналіз для себе, і наступного року посилено готуватимемося до Чемпіонату Європи, щоб отримати ліцензії на Всесвітні ігри 2021, які відбудуться в Америці, та World Combat Games (Всесвітні ігри єдиноборств), які теж заплановані на 2021 рік і проходитимуть у Казахстані.

Однак загалом команда залишалася задоволена: нас чудово зустріли тепла погода, атмосфера, готелі, організатори. Вважаю, що Чемпіонат світу у Туреччині був досить об’єктивним і продуктивним. Варто відзначити, що наш захід відвідали представники Міжнародного олімпійського комітету. Тому все було на найвищому рівні».

Удосконалювали свій суддівський міжнародний досвід й українські представники спортивної Феміди. У цій частині змагань ми були представлені Юрієм Зубовим, Катериною Єгоровою, Костянтином Деморецьким, Святославом Ковтуненком, Максимом Єгоровим.

Протягом всіх двобоїв поряд з нашими спортсменами була підтримка тренерського штабу, на чолі з головним тренером збірної України Вячеславом Гопанчуком і старшим тренером команди з фул-контакту Андрієм Мартиновим.

Компанію президенту Національної федерації кікбоксингу України WAKO Ользі Павленко у представницькій частині світового заходу склав віце-президент НФКУ Сергій Руденко.

Також варто додати, що в рамках ЧС було обрано новий склад членів Ради правління WAKO IF, а 30 листопада відсвяткували Міжнародний день кікбоксингу WAKO.

Прес-служба Національної федерації кікбоксингу України WAKO