Кращі з кращих: результати ЧУ-2017 та «Молоді Дніпра»

champ2017-dniproПрацьовитими видалися останні вихідні в українському кікбоксингу. Свята святами, а змагання за розкладом. Тому з 12 по 15 жовтня 2017 року в Дніпрі були розіграні нагороди двох турнірів національного масштабу: Чемпіонату України серед дорослих і Всеукраїнських змагань для юнаків та юніорів.

Зауважимо, що Всеукраїнський юніорський турнір «Молодь Дніпра» проходить другий рік поспіль і змагання з кожним роком будуть лише розвиватися, про що розповіла президент Федерації кікбоксингу України WAKO Ольга Павленко:

«В минулому році ми вперше, мабуть, за останні десять років провели такий масштабний турнір у Дніпрі. Учасників приїхало близько 500 чоловік, що засвідчує зацікавленість у таких змаганнях. Цьогоріч традиція лише закріпилася, не плануємо на цьому зупинятися, і в наступних роках «Молодь Дніпра» отримає своє продовження. Додам, що в цьому році організація навіть краще, аніж минулого разу (посміхається). Все пройшло добре. Вітаю всю команду організаторів».

На чемпіонаті України вели боротьбу в чотирьох розділах – фул-контакт, K-1, поїнт-файтинг та музичні вправи. Нагадаємо, що чемпіони країни 2017 року в кік-лайті, лоу-кік, лайт-контакті визначилися в середині вересня у Черкасах.

Розпочнемо з представлення нових переможців у розділі K-1. Свою майстерність вкотре доводить чинний чемпіон Всесвітніх ігор 2017 Віталій Дубіна. Як і декілька місяців тому у Вроцлаві, у жовтні в Дніпрі кікбоксер з Херсонщини виграв вагу до 71 кг. Не відстав від свого партнера по команді на головному неолімпійському старті чотириріччя Роман Головатюк: бронзовий призер The World Games 2017 у категорії понад 91 кг переміг у цій вазі й на чемпіонаті України. У жінок володарка четвертого місця ВІ-2017 Наталія Мартюхіна залишається непереможною в 60 кг. Окрім зазначених спортсменів, новоспеченими чемпіонами країни є Павло Бусько (57 кг), Хадісхон Курбонов (60 кг), Владислав Гусаров (63,5 кг), Владислав Ярмак (67 кг), Олександр Щербина (75 кг), Олексій Ковальов (81 кг), Володимир Ізанський (86 кг), Роман Щербатюк (91 кг); Дар’я Фоміна (48 кг), Любов Дереш (52 кг), Уляна Міщенко (70 кг).

У фул-контакті варто виокремити перемогу цьогорічного призера італійського етапу Кубку світу-2017 Валерія Піднебесного. Він залишається кращим в Україні в категорії до 91 кг. Нещодавні призери юніорського ЧЄ-2017 в Македонії вже готові на рівних битися з досвідченими спортсменами. Так, Данило Рибченко виграв фул дорослого ЧУ в 51 кг, тоді як Антоніна Осецька – 56 кг. Срібний призер чеського етапу Кубку Європи-2017 та володар бронзи єврочемпіонату в Македонії Ярослав Сабар теж доводить, що перехід з юніорського спорту в дорослий не обов’язково може бути складним: за його плечима вікторія в 67 кг. Також найсильнішими на всеукраїнській кікбоксерській арені в даному виді змагань стали Ігор Панайотов (54 кг), Юрій Левшевич (57 кг), Дмитро Кругальський (60 кг), Павло Кондратов (71 кг), Андрій Приходько (75 кг), Микола Ксензов (81 кг), Олександр Ксензов (86 кг); Альона Рассохіна (48 кг), Світлана Воробей (+70 кг).

Титуловані спортсменки сперечалися за золото ЧУ-2017 в музичних вправах, а саме в жорсткому стилі зі зброєю та без. Проте досвід Юлії Кармалової, представниці миколаївської школи, перекрив всі спроби опоненток. Володарка бронзи ЧЄ-2016, золота і срібна призерка етапу КС-2017 в Ріміні виграла обидва види змагань. Так само склалася ситуація і в чоловіків, де один спортсмен взяв два види: Віталій Мироненко з Запорізької області був кращим у жорсткому стилі зі зброєю та без зброї, а киянин Данило Седукін підкорив м’який стиль зі зброєю та без.

Марко Бойчук поповнює своє скарбничку відзнак: до «юніорської» бронзи на ЧЄ в Македонії він додав «доросле» золото в поїнт-файтингу (79 кг). Однак цей розділ підкорився і наступним спортсменам: Кирило Савельєв (57 кг), Олександр Братчиков (69 кг), Олександр Батурін (84 кг), Руслан Креньов (+94 кг); Олена Братчикова (50 кг), Олена Полєжаєва (65 кг), Юлія Корощенко (70 кг), Аліна Савчак (+70 кг).

«На цьому чемпіонаті України я побачила кілька перспективних спортсменів, які мають значні шанси потрапити до збірної. Це нормальний процес, коли вчорашні юніори переходять в дорослий спорт. В нас також діє спеціальна система: якщо юніор виступив хоч раз на дорослому рівні, то він вже не має права виступати по юніорах. Тож до цього моменту тренер зі спортсменом ретельно готуються. Навіть до складу збірної на прийдешній Чемпіонат світу, що проходитиме на початку листопада в Угорщині, потрапили кікбоксери, які ще місяць тому презентували Україну на юніорській першості Європи. Окрім того, що вони проявили себе на юніорському рівні, за віком вони вже входять до дорослої команди», – поділилася Ольга Павленко.

Що ж до загального заліку, то результату у вигляді найбільшої кількості медалей досягли спортсмени Харківської області – 18, з яких 7 золотих. Таку ж кількість перших місць здобули кікбоксери Дніпропетровщини, але вони були другими, бо в них 13 нагород і менше бронзових відзнак (при рівній кількості золотих та срібних). Трійку кращих регіонів замикає Донеччина – 12 медалей, з яких 6 найвищого ґатунку.

Якщо представникам Дніпропетровської області трохи не вистачило, аби стати найрезультативнішими в рамках Чемпіонату України, то на Всеукраїнському турнірі «Молодь Дніпра» серед юнаків та юніорів вони зуміли нокаутувати всіх суперників. На рахунку господарів рингу з татамі вражаючі 53 золоті нагороди. Донецька область здобула 10 перших місць, і стала другою командою турніру. Понад 5 золотих у своєму активі мають харківські кікбоксери та київські: 8 – в активі перших та 7 – у других.

Додамо, головним суддею турнірів у Дніпрі став суддя міжнародної категорії Юрій Зубов.

Прес-служба Федерації кікбоксингу України WAKO